Naar de inhoud

Grafkosten Edam-Volendam duurst in de regio

Bron: Dichtbij.nl

De prijs van grafkosten lopen in de regio Waterland flink uiteen en zijn in 2012 wederom gestegen. Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van DELA onder 583 gemeentelijke begraafplaatsen. Begraafplaatsenin de regio hebben de lijstjes niet gehaald. Ze zitten niet bij de duurste of goedkoopste begraafplaatsen in Nederland. Toch zijn de kosten flink gestegen in het afgelopen jaar.

De gemeente mag de werkelijke kosten voor het graf doorberekenen aan de burgers. Dat zijn de kosten voor rechten, delven en onderhoud. Een graf koop je voor 20 of 30 jaar, dit is per gemeente verschillend. De tarieven zijn overal gestegen, behalve in Edam - Volendam, maar daar zijn de kosten van een graf al het duurst in de hele regio. Landsmeer is het voordeligst en in Waterland stegen de grafkosten het meest.







































GemeentePrijs voor 20/30 jaar 2012Stijging per 20/30 jaar %
Beemster2187,0033,60
Edam - Volendam2653,000
Graft- De Rijp1943,0029,25
Landsmeer1784,9517,65
Purmerend2117,0032,00
Waterland2225,00102,00

5 reacties

Nog 1000 van de 1000 tekens

Je e-mailadres wordt niet getoond en alleen gebruikt om je op de hoogte te houden van antwoorden.

  • Nu niet meer. Dus kan ook jouw - voorspelde - reactie weg.
    Lees nog maar eens goed na wat SPAM eigenlijk is. Had je ook geweten dat spam, bedoeld als in de wet, gaat over het "naar normen van winstbejag ongevraagd en anoniem versturen van berichten" is. En daar valt m.i. dit niet onder.
    (www.forumedamvolendam.nl/phpBB3/viewtopic.php?f=12&t=563&sid=fe4017a15ed1ec83ed84b49628c6d0e7) "Opmerkingen over het forum" > verbannen > september 25 2008

    Als voorspelbaarheid een politieke deugd zou zijn...........hé, da's een leuk thema voor zo'n politieke uitzending van de LOVE: Transparantie en helderheid > Betrouwbaarheid of draaikonten in de lokale politiek ?

    Het streven was iedereen er op attent te maken dat er op het forum van edam.volendam een leuke vraag op de lezer wacht in het onderwerp "politiek" Ik dacht dat het wel zo netjes was dit bij álle algemene beschouwingen van álle politieke partijen aan te geven. Vooral ook omdat niet zoveel mensen op dit forum kijken. Blijkbaar misgedacht.
    Ofschoon, als het dan tóch maar bij één algemene beschouwing mag, had ik deze link in de RDZ-bijdrage laten staan.

    http://www.groot-waterland.nl/?page_id=22961/politiek-edam-volendam/edamvolendampolitiek-2010.

  • Ton Ojers en Leo Driessen hadden op Radio Noord-Holland ook wat extra aandacht voor Theo Zwarthoed, hij kreeg de volle laag en terecht overigens. Er werd gezegd : ' Je kan beter met een muurtje beginnen vanaf de aftrap voor Theo ze neus.' 'Hij zweeft geweldig alleen hij pakt geen ballen ' 'Je kan beter een speler op goal zetten want die doet het volgens mij beter dan Theo ' 'Ton, die 1ste goal had jij nog met je kunstknieen gepakt ' 'Deze keeper pakt geen punten, deze keeper kost je punten ' enzovoort enzovoort...