Naar de inhoud

Veel gemeenten lijken doel huisvesten statushouders in 2024 niet te gaan halen

Bron: AD

Het systeem waarbij gemeenten elk halfjaar van het Rijk te horen krijgen hoeveel statushouders ze moeten huisvesten verdwijnt in het asielnoodmaatregelenpakket dat minister Faber eind oktober presenteerde, maar dat pakket wordt pas ergens volgend jaar in de Tweede Kamer besproken. In plaats van die taakstellingen komen er, als het aan Faber ligt, sobere doorstroomlocaties.

Voor het komend halfjaar is er dus 'gewoon' een nieuwe taakstelling: in heel Nederland moet er voor 17.700 statushouders onderdak worden gevonden, nog los van de achterstand die er op 1 januari is. De totale taakstelling ligt hoger dan de 17.000 mensen die dit halfjaar moeten worden gehuisvest, maar wel lager dan de bijna 19.000 uit de eerste helft van 2024. Overigens wordt de totale taakstelling al een tijdje niet meer gehaald, met grote gevolgen: in dit tempo wordt over iets meer dan een jaar de helft van alle azc-plekken bezet gehouden door een statushouder die nog niet gehuisvest is, schrijft minister Faber in een Kamerbrief.




































































Opgave tweede helft 2024Realisatie tweede helft 2024Opgave eerste 6 maanden 2025Tekort 2024Opgave totaal eerste 6 maanden 2025
Edam-Volendam7311366298
Landsmeer253112233
Oostzaan230102333
Purmerend786594397
Waterland2717-512
Wormerland9216723
Totaal21088184112296

Nog 1000 van de 1000 tekens

Je e-mailadres wordt niet getoond en alleen gebruikt om je op de hoogte te houden van antwoorden.